Шведска "Икеа" приводи крају радове за отварање прве робне куће у Србији, што је планирано за 10. август, а каталог производа на српском језику биће одштаман у више од милион примерака.
Шведска "Икеа" приводи крају радове за отварање прве робне куће у Србији, што је планирано за 10. август, а каталог производа на српском језику биће одштаман у више од милион примерака.
"Икеа" не жели да открије шта ће све бити на дан отварања робне куће код Бубањ Потока, али у тој компанији кажу да посетиоце очекују бројне активности и изненађења.
Менаџерка за корпоративне комуникације у "Икеа Србији" Маја Вујашковић Ђуреиновић наводи да се очекује да првог дана робну кућу посети око 20.000 људи, колико је било и на отварању робне куће "Икеа" у Загребу.
Очекује још већи број посетилаца првог викенда, пошто је 10. август радни дан.
"Икеа", симбол квалитетног и јефтиног намештаја и других артикала за кућу, која је највећи малопродајни ланац за ту врсту производа у свету, запослила је у Србији 416 људи, а даље запошљавање ће зависити од даљих потреба.
"Радови су у финалној фази, споља је објекат завршен и приступне саобраћајнице и сада се фокусирамо на сређивање ентеријера. Такође, у завршној је фази и пуњење магацина робом. Људи су у фази завршних тренинга за своје послове и ових дана ћемо почети и тестирање оперативних система у робној кући", рекла је Вујашковић Ђуреиновићева.
Објашњава да је реч о различитим процедурама пословања, на пример ресторана, каса, сектора за поврат робе, безбедносних система и слично, што је све неопходно обавити пре отварање.
"Ради се на ентеријерима, по чему је 'Икеа' иначе позната – да пружа инспирацију за уређење дома. Тако да су наши чувени ентеријери у завршној фази и рефлектоваће оно што је на неки начин типичан живот код куће у Београду. Све ће бити апсолутно спремно и неколико дана пре 10. августа", навела је Вујашковић Ђуреиновићева.
Како каже, штампани каталог је без обзира што живимо у дигиталној ери још увек један од симобола "Икее" на глобалном нивоу.
Први каталог "Икее" је штампан 1951. године, а ове године компанија штампа и први каталог на српском језику у више од милион примерака, рекла је Вујашковић Ђуреиновићева најављући да ће део примерака бити доступан у робној кући за купце, као и да ће у радијусу од 60 километара од робне куће свим домаћинствима доставити бесплатну копију каталога.
"ЦЕНЕ НА НИВОУ РОБНИХ КУЋА У ОКРУЖЕЊУ"
"Икеа" ће понудити целокупан асортиман од 9.500 производа по ценама на нивоу робних кућа те компаније у земљама у окружењу.
Вујашковић Ђуреиновићева истиче да ће "Икеа" понудити добар и функционалан намештај по ценама приступачним за велики број људи у Србији и да ће посебне погодности бити за производе за које је истраживањем утврђено да ће бити значајни за купце у Србији.
"У свакој категорији постоје неки хероји, заиста супер цене ћемо понудити за одређене артикле, на пример, у категорији брачних кревета, трпезаријског асортимана, нарочито столица, делова дневне собе и дечијег намештаја. Цене ће бити на нивоу робних кућа у окружењу, нешто јефтиније него рецимо у Загребу, наши купци ће за неке артикле приметити нека одступања, што зависи од истраживања", рекла је Вујашковић Ђуреиновићева.
На пример, трпезаријска гарнитура дрвена, сто и четири столице могу да се купе по цени од 15.995 динара, троделни кухињски прибор за 129 динара, баштенски сто за 1.999 динара, затим помоћни сточић за дневну собу за 899 динара, полица за књиге 3.299 динара, чинија за воће 69 динара, тањир за 69 динара, сет од шест винских чаша за 299 динара, шест чаша за сок од 159 динара, огледало 199 динара, дечији кревет за 4.798 динара...
"БЕЗ ДРЖАВНИХ СУБВЕНЦИЈА"
Демантовала је информације које преносе поједини медији да је "Икеа" користила субвенције државе Србије.
"'Икеа' није користила никакве субвенције државе, ни за запошљавања нити било који други тип субвенција", додала је Вујашковић Ђуреиновићева.
Инвестиција "Икее" у прву робну кућу у Србији је вредна 70 милиона евра, а објекат има 33.000 метара квадратних.
Директор за развој "Икее" у Југоисточној Европи Владислав Лалић је раније изјавио Танјугу да је "Икеа" купила код Бубањ Потока 31 хектар земље, јер планира и другу фазу инвестиције у вредности од додатних 70 милиона евра, у којој би било отворено још 400 до 500 радних места.
Лалић је рекао да "Икеа" дугорочно планира да отвори још једну робну кућу у Београду и да хоће да купи земљу за тај објекат на левој страни Саве, да су већ купили земљу у Нишу, тако да је могућа градња још две робне куће у Србији.
Још раније је код робне куће у Бубањ Потоку постављен 45 метара висок торањ "Икее", чиме је симболично најављен завршетак градње.
Купци ће на располагању имати ресторан са око 500 места, бистро, продавницу шведске хране, играоницу за децу и паркинг са око 1.200 места, као и пуњач за електромобиле у непосредној близини.
Робна кућа ће бити отворена сваког дана од 10 до 21 час, док је радно време ресторана од 09.30 до 20 часова.
Објекат има уграђене савремене технологије које доприносе одрживости и економској исплативости рада објекта.
Камен-темељац за изградњу прве робне куће "Икеа" је положен у априлу 2016. године поред ауто-пута Београд–Ниш, у присуству премијера Александра Вучића и генералног директора компаније "Икеа" за Југоисточну Европу Стефана Вановербека.
Извор: Танјуг
Нема коментара на овај чланак.
Вама није дозвољено да пишете коментаре. Молим Вас да се пријавите.