Шансу за рад у будућем новосадском огранку немачке компаније „Континентал“ имаће студенти као и дипломци Факултета техничких наука (ФТН) у Новом Саду
Шансу за рад у будућем новосадском огранку немачке компаније „Континентал“ имаће студенти као и дипломци Факултета техничких наука (ФТН) у Новом Саду.
По речима декана ФТН-а проф. др Радета Дорословачког, један од разлога доласка немачке компаније у Нови Сад је то што је та високошколска установа изнедрила више од стотину компанија у којима ради око 4.000 њихових некадашњих студената.
„Сарадња ће сигурно бити велика, као што је имамо успостављену и с другим компанијама, а наши студенти ће ићи у „Континентал“ на праксу и добијаће стипендије од њих“, рекао је проф. др Дорословачки. „Студенти ће на тај начин бити добро обучени за свој први посао. ФТН је у свету познат по изврсним инжењерима и компанијама које су основали њихови професори, асистенти и некадашњи академци. То доприноси чињеници да су знања која стичу наши студенти веома тражена у свакој компанији јер су у потпуности у складу с потребама тржишта. Компанија „Континентал“ је то и сама препознала доласком у Нови Сад, одакле потиче изврстан кадар у ИТ сектору.“
Подсетимо, немачка компанија „Континентал“, која се бави саобраћајним технологијама и транспортом, отвориће огранак и у Новом Саду 1. јула ове године. У нашем граду ће бити отворен Центар за истраживање с две пословне јединице – Каросерија и безбедност и Комерцијална возила и постпродаја. По најавама, у тој компанији у првој фази биће запослено 100 инжењера и стручњака у ИТ сектору, чија ће плата бити око 2.300 евра месечно, док ће у наредне две године бити запослено још 400 људи.
По подацима које смо добили у Националној служби за запошљавање, у Новом Саду је до маја на евиденцији било готово 20.000 незапослених, од чега је њих 193 са звањем инжењера и стручњака ИТ сектора. У тој групи од 193, највише је дипломираних инжењера електротехнике и рачунарства – 55, као и инжењера статистике и информатике – 33. Међу њима најмање има инжењера електро-технике за телекомуникације, информатичара, мастер инжењера информационих технологија, дипломираних пословних информатичара и оперативних технолога производње ваздухопловне технологије. Незапослени у тим областима просечно су стари око 35 година, а на посао у просеку чекају око две године.
Декан ФТН-а је рекао да је текуће године на тај факултет уписано око 2.400 студената, од којих се око 900 школује за ИТ сектор. Како смо сазнали, у складу с акционим планом Владе Србије, ове године у ИТ сектору биће уписано 72 студента више.
Извор: Дневник
Нема коментара на овај чланак.
Вама није дозвољено да пишете коментаре. Молим Вас да се пријавите.