Развој туризма један од приоритета Покрајинске владе

Развој туризма један од приоритета Покрајинске владе

У Новом Саду данас је започела са радом дводневна регионална конференција о развоју посебних видова туризма, који могу бити у функцији локалног економског развоја и заштите животне средине.

У Новом Саду данас је започела са радом дводневна регионална конференција о развоју посебних видова туризма, који могу бити у функцији локалног економског развоја и заштите животне средине. 

Одржавање овакве Регионалне конференција о биодиверзитету, нискокарбонском туризму и локалном економском развоју, има сврху да се на њој укаже на значај уношења промена и разноврсности у руралним економијама и то кроз развој нискокарбонског, односно зеленог или еко-туризма и изналажења решења финансијске одрживости заштићених подручја природе, а у светлу нове развојне агенде Уједињених нација до 2030. године и циљева одрживог развоја.

На самом почетку конференције, учесницима су се обратили председник Покрајинске владе Игор Мировић, извршни директор Светске туристичке организације (UNWTO) Марсио Фавила, амбасадорка Бразила у Србији њ.е. Изабел Кристине де Азеведо Хејваерт и стална координаторка Уједињених нација у Србији Ирена Војачкова-Солорано.

Председник Покрајинске владе Игор Мировић је рекао да постоје најмање два разлога због којих су Нови Сад и Војводина право место за одржавање једне овакве конференције.

„Први је што је Покрајинска влада баш развој туризма као један од кључних фактора укупног економског развоја сврстала у своје главне приоритете у наредне четири године. Други, опет, лежи у чињеница да управо за развој нискокарбонског туризма, односно зеленог туризма, који је и тема ове конференције, Војводина има изузетне услове“, рекао је Мировић.

Мировић је навео податке да у Војводини постоје чак 134 подручја природе под различитим степенима заштите, са богатим биодиверзитетом. Нека од тих подручја су и под међународном заштитом.

„Све су то изванредни ресурси за развој управо нискокарбонског, зеленог или екотуризма, али и за локални економски развој. Јер, њихов саставни део је и раскош околних војвођанских места са веома добро очуваном старом панонском архитектуром, традиционалним занатима, складним животом мноштва нација. И, наравно, локалним становништвом које је спремно и способно да се укључи и тако обезбеди сопствену егзистенцију“, рекао је Игор Мировић.

Конференцију је организовао Центар за истраживања и студије туризма, уз подршку и партнерство Покрајинске владе, Министарства трговине, туризма и телекомуникација, Немачке организације за међународну сарадњу – ГИЗ, Централне европске иницијативе (ЦЕИ), Града Суботице и Туристичких организација Србије, Војводине и Црне Горе.

Извор: Нова Војводина

Коментари

Нема коментара на овај чланак.

Вама није дозвољено да пишете коментаре. Молим Вас да се пријавите.

Локалне вести

Andrevlje CEPTOR

SRBIJA DANAS


Последњи коментари

Нема коментара.

Курсна листа

Reset Club

Временска прогноза


Could not get weather data!

е-Обавештења

Региструј се!
Одјава

Ако желите да се одјавите са листе за добијање наших обавештења, упишите код за брисање овде који сте добили на Ваш е-маил.

https://novavojvodina.rs/inner.php/ajax
Молимо сачекајте ...
Неважећа е-маил адреса

Архиве

https://novavojvodina.rs/archive/

Facebook

Вести