Младен Шарчевић изјавио да је финансијска писменост веома важна за ученике јер их припрема за даљи живот, због чега је и осмишљен начин њеног увођења у систем образовања и васпитања у Србији.
Министар просвете, науке и технолошког развоја у Влади Републике Србије Младен Шарчевић изјавио је да је финансијска писменост веома важна за ученике јер их припрема за даљи живот, због чега је и осмишљен начин њеног увођења у систем образовања и васпитања у Србији.
Шарчевић је, учествујући на 17. Економском самиту, где је присуствовао представљању пројекта “ФинПис”, рекао да је још пре годину дана уочено да у области образовања нема области која се бави финансијским описмењавањем, додавши да оно треба да се учи кроз разне предмете.
Министарство је, како је навео, препознало значај укључивања те врсте едукације у систем образовања, имајући у виду сложеност финансијског окружења у којем млади одрастају и чињенице да ће одлуке које буду доносили у будућности утицати не само на њих, већ и на ширу друштвену заједницу.
Морали смо да смислимо веома маштовите начине да то уградимо у систем јер за то нисмо имали буџетска средства, тако да смо се обратили компанијама, рекао је он и истакао да је компанија "Виза" показала посебну спремност да учествује у томе и да буде партнер Министарству.
Министар је објаснио и да су партнери у пословима уграђивања финансијске писмености у системски закон, посебно у Закон о основном и средњем образовању, били и Економски факултет у Београду и Народна банка Србије.
Према његовим речима, идеја је да се финансијска писменост учи кроз разне предмете, посебно кроз разне видове наставе математике, али и кроз видео-игрице.
Извор: НВ
Нема коментара на овај чланак.
Вама није дозвољено да пишете коментаре. Молим Вас да се пријавите.