Зорана Михајловић изјавила је данас да су међу кључним циљевима у 2017. години завршетак постојећих, али и почетак реализације нових инфраструктурних пројеката у Србији.
Потпредседник Владе Републике Србије и министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Зорана Михајловић изјавила је данас да су међу кључним циљевима у 2017. години завршетак постојећих, али и почетак реализације нових инфраструктурних пројеката у Србији.
Михајловић је, гостујући у Јутарњем програму РТС-а, прецизирала да су међу приоритетима завршетак Коридора 10 и аутопута Обреновац–Прељина на Коридору 11, почетак радова на прузи Београд–Будимпешта, изградња аутопута Сурчин–Обреновац, као и Ипсилон крака код Суботице.
Према њеним речима, у плану је и почетак реализације нових пројеката – Фрушкогорског и Моравског коридора, као и регионалног пројекта градње аутопута од Ниша до Приштине.
"Од укупног буџета овог министарства, који за 2017. годину износи 75 милијарди динара, 42 милијарде динара су пројектни зајмови, новац који је узиман претходних година за аутопутеве, рехабилитацију путева, железницу и водни саобраћај, а није искоришћен", навела је она.
"Овим новцем градимо пројекте који су у току, али реалност су и нови пројекти", указала је Михајловић, напомињући да је то министарство у 2016. години имало извршење буџета од 98 одсто, што најбоље говори о томе колико су све ствари добро испланиране.
Она је, говорећи о продужетку руског кредита од 800 милиона долара за модернизацију железнице до 2021. године, навела да се на том кредиту најбоље види оно што је била велика бољка претходних 10 година – узимани су кредити за које није било пројеката или се није планирало шта ће се радити.
Упитана да коментарише издвајања од 16 милијарди динара за субвенције за железнице, Михајловић је рекла да укупан износ није за плате, већ су ту укључени и аванс за руски кредит и завршетак радова на Жежељевом мосту у Новом Саду.
Када је реч о Предлогу закона о становању и одржавању зграда, Михајловић је објаснила да су, по њеном налогу, избачени чланови који су могли да омогуће политичарима и државним функционерима да откупе станове у јавној својини.
"Намера нам је била да се помогне породицама чији су чланови погинули или рањени приликом вршења службене дужности, а које као закупци живе у државним становима, пре свега припадницима МУП-а", објаснила је она.
"Управо зато ћемо", како је додала, "новим прописом, а не законом о становању, регулисати ово осетљиво питање."
Михајловић је подсетила и на то да ће за послове озакоњења нелегалних објеката локалне самоуправе моћи да запосле више од 1.000 радника како би овај значајан посао завршили у наредне три године, али ће добити и квоте колико на дневном нивоу морају да донесу решења о озакоњењу.
Извор: Нова Војводина
Нема коментара на овај чланак.
Вама није дозвољено да пишете коментаре. Молим Вас да се пријавите.