Колико још деце треба да изгубимо да би се променио закон?
"Ћутање није решење. Заштитимо децу", "160.000 није довољно?" и "Колико још деце треба да изгубимо да би се променио један закон?" - поруке су и питања Фондације "Тијане Јурић" на билбордима у 20 градова Србије која су, каже оснивач Фондације Игор Јурић, индиректно намењена Влади.
Уколико ни ова кампања не добије одговор државе, Јурић каже за Танјуг да ће почети прикупљање потписа да питање за измену кривчног закона и увођење казне доживотног затвора за убице деце и жене постане референдумско питање.Наиме, Фондација је досада прикупила више од 160.000 потписа грађана Србије за измену тог кривичног закона.
"Ми смо се овим порукама индиректно обратили Влади Србије, зато што Влада нема право да игнорише овакву идеју једног великог броја грађана наше земље. Мислим да на овај начин показујемо да нисмо довољно демократско друштво", рекао је Јурић.Каже да Влада често сама позива грађане да активно учествују у демократским процесима и додаје да је Фондација урадила све по закону, прикупила пет пута више потписа него што је прописано за измену закона и да на то није добила никакав одговор.
"Онда се осећаш понижено и повређено. Ја имам питање ''шта ми као грађани треба да урадимо, колико потписа да скупимо, шта је потребно да се наш глас рачуна у овој земљи?''", запитао се Јурић.Упитан да ли је добио одговоре од Владе Србије и Министарства правде, каже да је добијао класичне одговоре и подршку речима.
"И данас сам видео једну изјаву министарке правде Неле Кубуровић која је изјавила да је доживотна казна опомена и да јесте нешто што би требало да заживи, међутим, од те подршке речима ми немамо ништа", указао је Јурић.Најавио је да ће кампања трајати месец дана, а да је следећи корак, уколико кампања не добије одговор, почети прикупљање потписа, на чему се, каже Јурић већ ради, да то постане референдумско питање.
Истиче да ће се пре тога обратити још једном, председници Народне скупштине, народним посланицима, посланичким групама, председнику земље и премијерки, како би указао, истиче, да воља грађана није услишена.
"Као отац који је изгубио дете, као отац који не жели да се та трагедија понови, сматрам да је то и моја морална обавеза да се неке ствари помере са мртве тачке и колико год ми имали проблема у нашем друштвом сматрам да су нам деца најбитнија и да је ово најважније питање", закључио је Јурић.
Извор: Танјуг
Нема коментара на овај чланак.
Вама није дозвољено да пишете коментаре. Молим Вас да се пријавите.