Од данас почиње мерење просечне брзине између наплатних рампи на ауто-путу. За прекорачење брзине возачи ће добијати казне на кућну адресу
Од данас почиње мерење просечне брзине између наплатних рампи на ауто-путу. За прекорачење брзине возачи ће добијати казне на кућну адресу. Возачи ће одмах по напуштању наплатне рампе на блоку за плаћање моћи да ишчитају своју просечну брзину и виде да ли су је прекорачили.
Комплетно обрађени резултати пробног мерења показали су да возачи из Србије мање крше брзину него транзитни туристи.
Екипа РТС-а спровела је своје истраживање на деоници од Шимановаца до Руме како би проверила колико возача прелази дозвољну брзну од 120 километара на час.
Током истраживања, возило РТС-а претекло је 12 аутомобила од којих је 11 било страних, а само један је био српски.
Дамир Окановић из Комитета за безбедност саобраћаја указује да је крајњи циљ мерења просечне брзине заправо смањење броја страдалих на ауто-пут.
Како каже, вест се полако шири и међу странцима пошто је применто да су почели да смањују брзину.
У МУП-у кажу да ће овај систем знатно повећати сигурност на нашим друмовима, а веома је јасан и егзактан.
Уколико се вози по прописима, тачно се, наиме, зна колико је времена максималном дозвољеном брзином потребно да се стигне од тачке А до тачке Б на најфреквентнијим деоницама.
На пример од Хоргоша до Прешева (537 километара), треба четири сата и 16 минута, од наплатне рампе Врчин до наплатне рампе Ниш (205 километара) треба један сат и 42 минута.
Казне за наше возаче стизаће на кућне адресе, а страни возачи биће санкционисани на лицу места. Тачније, одмах по преласку наплатне рампе.
Иначе, постоји иницијатива Министарства грађевине, саобраћаја и инфраструктуре да се, због доброг коловоза, максимална брзина подигне на 130 километара на час, чиме би путници у транзиту уштедели 22 минута на проласку кроз Србију.
Извор: РТС
Нема коментара на овај чланак.
Вама није дозвољено да пишете коментаре. Молим Вас да се пријавите.