ШЕСТОМЕСЕЧНА ПЛАЋЕНА ПРАКСА: Прилика за 15 студената ФТН

Фото: ФТН
Фото: ФТН

У оквиру сарадње Факултета техничких наука Универзитета у Новом Саду и компаније “Elsys Eastern Europe”, 15 студената ФТН-а добиће прилику да током шестомесечне, плаћене праксе стекне знања о пројектовању аналогних и дигиталних интегрисаних кола.

У оквиру сарадње Факултета техничких наука Универзитета у Новом Саду и компаније “Elsys Eastern Europe”, 15 студената ФТН-а добиће прилику да током шестомесечне, плаћене праксе стекне знања о пројектовању аналогних и дигиталних интегрисаних кола.

У овом порограму који се рализује већ 10 година, којиу уз праксу подразумева и донацију савремене опреме, поред ФТН-а учествују и Електротехнички факултет из Београда и Електронски факултет из Ниша.

„Налазимо се на почетку четврте индустријске револуције – дигиталне револуције, у оквиру које ће технологија, поготово дигитална електронска кола, бити утиснута у све поре савременог живота. Због тога је неопходно да на време створимо кадрове који ће у ту револуцију ући спремни, са свежим идејама и кавлитетним знањем“, рекао је ванредни професор ФТН-а у Новом Саду др Растислав Струхарик поводом наставка ове значајне сарадње.

Према његовим речима, данас нам недостају квалитетни хардверски инжењери, а убудуће ће овај тренд бити још више изражен.

„Србија може и мора да искористи прилику и повољан тренутак да уђе у ову атрактивну област високих технологија будућности. Сарадња између државе, факултета и индустрије може се посматрати као једна врста позитивне спреге, која може бити катализатор убрзаног развоја Србије у области пројектовањ хардвера и достизање статуса високо рзвијене земље“, рекао је др Струхарик истакавши да се у последњих пет година отвара све већи број компанија које се претежно баве пројектовањем хардвера и запшљавају младе телентоване инжењере.

У прилог томе говори и чињеница да се на ФТН-у у Новом Саду школује око 450 студената за рад у хардверској индустрији. Иначе, последњих година је приметано и веће интересовање за ову област, што охрабрује. У том образовном процесу је непходна подршка индустрије, како би студенти стекли најновија, адекватна знања која су потребна тржишту рада.

„Пракса представља одличну прилику да студенти примене знања стечена током студија у реалним, индустријским окружењима и дф се они и њихови потенцијални псолодавци увере у квалитет образовања. Одлазака на стручну праксу често представља и први корак у проналажењеу правог посла након завршетка студија. Студенти који се добор покажу током праксе, врло често добијају и понуду за посао“, истакао је др Струхарик.

Извор: Дневник

Коментари

Нема коментара на овај чланак.

Вама није дозвољено да пишете коментаре. Молим Вас да се пријавите.

Локалне вести

Andrevlje CEPTOR

SRBIJA DANAS


Последњи коментари

Нема коментара.

Курсна листа

Reset Club

Временска прогноза


Could not get weather data!

е-Обавештења

Региструј се!
Одјава

Ако желите да се одјавите са листе за добијање наших обавештења, упишите код за брисање овде који сте добили на Ваш е-маил.

https://novavojvodina.rs/inner.php/ajax
Молимо сачекајте ...
Неважећа е-маил адреса

Архиве

https://novavojvodina.rs/archive/

Facebook

Вести