У Новом Саду ће се реализовати три обуке које спроводи Национална служба за запошљавање: Јава програмирање за 20 полазника, Front-End Web програмирање за њих 25 и .NET програмирање за 25 кандидата
У Новом Саду ће се реализовати три обуке које спроводи Национална служба за запошљавање: Јава програмирање за 20 полазника, Front-End Web програмирање за њих 25 и .NET програмирање за 25 кандидата.
Пријаве за специјалистичке информатичке (ИТ) обуке, које спроводи Национална зслужба за запошљавање, недавно су завршене и ове године је интересовање рекордно јер се у Србији пријавило 7.800 кандидата, односно у Новом Саду 826. Следе још две фазе тестирања – прво подразумева психолошко тестирање и тест знања енглеског језика, а друго обухвата разговоре с извођачима обуке, који процењују освновно знање на рачунару сваког кандидата. Уколико неки буду имали исти број бодова, предност ће имати особа која је дугорочно незапослена и млада до 30 година.
– Све обуке почињу у септембру, а дневна, седмична и месечна динамика извођења обуке биће утврђена након одабира извођача, што би требало да буде завршено у августу – каже директорка Филијале НСЗ-а Нови Сад Татјана Видовић.
– Обуке су за полазнике бесплатне, а финансира их Национална служба за запошљавање од новца који је намењен за реализацију мера активне политике запошљавања. Те обуке представљају наставак успешно спроведеног пројекта Владе Републике Србије који је у 2017. години покренуо Министарски савет за информационе технологије и иновационо предузетништво.
Програм преквалификације је покренут ради обезбеђивања кадрова у ИТ сектору и смањења незапослености. Креиран је на основу истраживања које је показало да у току наредне године 118 ИТ компанија у Србији планира да запосли 1.000 програмера-почетника.
У Новом Саду ће се реализовати три обуке: Јава програмирање за 20 полазника, Front-End Web програмирање за њих 25 и .NET програмирање за 25 кандидата. Фонд часова обуке ће бити у распону од 250 до 400, као и праксе код послодавца у трајању од 20 радних дана.
– Потреба инвестирања у формално и неформално образовање ИТ стручњак јавила се као последица велике тражње за тим кадровима на тржишту, имајући у виду јак потенцијал за будући раст ИТ сектора у нашој земљи.
Полазници ће стећи знања и вештине неопходне за почетак каријере у том врло перспективном сектору индустрије – објашњава Татјана Видовић, додајући да је реч о врло атрактивном занимању у којем постоји могућност брзог и лаког запошљавања, натпросечне зараде и напредовања.
Извор: Дневник
Нема коментара на овај чланак.
Вама није дозвољено да пишете коментаре. Молим Вас да се пријавите.