Значајне вести стижу из центра Schneider Electric DMS NS, где инжењери, после великих успеха на пољу софтвера за електродистрибутивне системе, почињу и освајање сектора гасне привреде.
Јубилеј пословања у Србији и Црној Гори компанија Schneider Electric обележава учешћем у великим пројектима, попут хотела Хилтон у Београду, Лидл објеката широм Србије, ГТЦ Фортyоне, комплекса Кумбор и Порто Нови, те постављањем електропуњача у обновљеној гаражи на Обилићевом венцу. Истовремено, значајне вести стижу и из центра Schneider Electric DMS NS, где инжењери, после великих успеха на пољу софтвера за електродистрибутивне системе, почињу и освајање сектора гасне привреде.
У Новом Саду су тако, након успешног развоја и производње АДМС софтвера за оптимално управљање дистрибуцијом струје, операције проширене и на област развоја софтвера за управљање гасном мрежом - АГМС. Прва решења већ су испоручена, за потребе компаније Гасуние из Холандије, каже је Дејан Марковић, генерални директор Schneider Electric за Србију и Црну Гору.
У овој компанији процењују да ће ДМС НС до краја године остварити раст прихода већи од 50% у односу на претходну годину. У том развојном центру, једном од 4 Schneider-а у свету, запослено је око 1.100 људи, а сваке године тим се повећава. То је, како Марковић каже за еКапију, план и за наредни период, будући и да је број пројеката у сталном порасту.
"Освојили смо потпуно ново тржиште - управљање гасном инфраструктуром. У питању је нека врста, условно речено - "смарт грида", само за гас. Показали смо да заправо све оно што је рађено на нивоу електродистрибутивних система, може да се уз одређене измене примени у било којој индустрији, што је изванредно" каже Марковић, додајући да се и у овом сегменту надају великим пословима.
"Тржиште нафте и гаса је велико, а с обзиром на то да наше колеге из Новог Сада имају изузетна искуства широм света, верујем да им неће бити тешко да наставе у том правцу" додаје наш саговорник.
ХИЛТОН, ЛИДЛ, ПОРТО НОВИ...
Schneider Electric, светски лидер у управљању енергијом и у аутоматизацији, ове године обележава 15 година пословања на тржиштима Србије и Црне Горе. Од самог оснивања, бизнис модел Schneider Electric-а грађен је по принципу партнерске мреже и ангажовања локалних компанија, па ова мрежа данас окупља више од 70 фирми и три лиценцна партнера са производним погонима у Србији, подсећају у овој компанији.
"Наше пословање обележио је специфичан пословни модел, креиран са идејом да ангажује и подстиче локалну привреду. Поносни смо на лиценцне партнере који су усвојили и применили савремене технологије, а затим специфичном експертизом, иницијално креираном за потребе сарадње са Schneider Electric, успели да своје пословање и операције прошире и на регион."
Дејан Марковић, генерални директор компаније за Србију и Црну Гору Петнаесту годину свог пословања у Србији, Schneider Electric завршава учешћем у пројектима попут изградње хотела Хилтон у Београду, коме је испоручена опрема намењена обезбеђењу напајања, као и SmartStruhture решење које омогућује праћење, мерење и оптимизацију перформанси зграде. Годину јубилеја обележила је и сарадња са компанијом Kromber & Schubert, учешће у изградњи објеката Лидл у градовима широм Србије, уградња опреме у пословне зграде ГТЦ Фортyоне, као и изградња великих туристичких комплекса у Црној Гори - Кумбор и Порто Нови.
"Ово је само мали део комерцијалних и инфраструктурних објеката на којима смо били ангажовани" подећа Марковић, додајући да су, примера ради, у већини нових пословних објеката у Новом Београду примењена нека од Schneider Electric-ових решења.
Компанија је недавно испоручила и пуњаче за електрична возила који су инсталирани у реконструисаној гаражи на Обилићевом венцу. Пуњачи су усклађени са свим међународним и локалним стандардима и поседују и Green Premium и Eco Passport сертификате, а развијени су у сарадњи са произвођачима електричних возила попут Volksvagena, BMW-a и Renaulta.
"Прича о електричним возилима се значајно покренула током 2017, тако да смо успели већ на неколико места да обезбедимо напајање за електромобиле - од салона аутомобила, зграде Социете Генерале банке, па све до најновије гараже на Обилићевом венцу... Србија је на "главном коридору" и не може остати мимо ових трендова у наредном периоду. Помаци су свакако видљиви" сматра Марковић.
Компанија Schneider Electric недавно је представила и EcoStruhure платформу, базирану на технологији Internet of Things, која служи као основа за анализу, управљање, вођење и аутоматизацију и пружа већу вредност потрошачима различитих тржишних сегмената. На темељу егзактних мерења и анализа доноси оптимална решења за енергетску и оперативну ефикасност и омогућава крајњим потрошачима да развијају иновативна решења којима ће повезати своје оперативне технологије са иновативним ИТ технологијама. Schneider притом осигурава коришћење и повезивање података са свих нивоа пословања у сигурном сајбер окружењу, било на клауду или на интранету предузећа.
И ПАРТНЕРСКА МРЕЖА У ФОКУСУ
Говорећин о приоритетима који компанију очекују у наредном периоду у Србији, Марковић каже да је то "повећање броја запослених, као и повећање броја експертиза".
"Када је реч о партнерствима, врло пажљиво пратимо тржиште, те ће наши кораци зависити од потреба. Сигурно да ћемо се фокусирати и на развој нових партнерстава."
Извор: еКапија
Нема коментара на овај чланак.
Вама није дозвољено да пишете коментаре. Молим Вас да се пријавите.