Нови Сад је град који константно смањује стопу незапослености и отвара нова радна места
Нови Сад је град који константно смањује стопу незапослености и отвара нова радна места, рекао је помоћник градоначелника Новог Сада Иван Силер.
Он је, присуствујући отварању Сајма запошљавања и планирања каријере који заједнички организују Град И филијала НСЗ, истакао да је та сарадња дала одличне резултате, јер је у периоду између 2012. и 2016. године Нови Сад узео учешће са 13,79 одсто у смањењу укупног броја незапослених на територији целе Србије.
"То је одличан резултат, који не би био могућ без Акционог плана који Нови Сад финансира преко Градске управе за привреду, у шта је уложено преко 135 милиона динара", рекао је Силер и додао да је то добра вест, не само за Новосађане, већ и све оне који евентуално планирају да наставе живот и заснују породицу у Новом Саду.
Директорка новосадске Филијале Националне службе за запошљавање, Татјана Видовић, рекла је да је према последњим статистичким подацима на евиденцији те службе у Јужнобачком округу регистровано је 46.329 незапослених лица, што је за 13,5 одсто мање у односу на исти период 2016. године.
"Што се тиче Новог Сада, на евиденцији имамо регистрованих 19.149 незапослених лица, што је за 19,6 процената мање у односу на исти период прошле године", рекла је Видовић и додала да је на смањење броја незапослених утицао привредни раст у Србији, мере активне политике запошљавања које спроводи НСЗ, као и мере које се реализују преко покрајинских и локалних акционих планова за запошљавање.
По њеним речима, на данашњем Сајму запошљавања и планирања каријере, 23. по реду који организују НСЗ и Град Нови Сад, присутно је више од 60 послодаваца који су пријавили 1.868 слободних радних места.
"Први пут, поред послодаваца, на Сајму запошљавања средње школе из Новог Сада представљају своје моделе програма за преквалификацију и доквалификацију", казала је Видовић И додала да су сајмови само једна од мера активне политике запошљавања коју спроводи НСЗ у циљу смањења незапослености, те подсетила да је у 2017. години за ту намену у Србији укупно издвојено 2,8 милијарди динара.
Извор: Танјуг, РТВ
Нема коментара на овај чланак.
Вама није дозвољено да пишете коментаре. Молим Вас да се пријавите.