Грађани од недавно на "Мапи градилишта" могу да виде ко и шта зида у Новом Саду, али и то где ће, ко и шта зидати ускоро.
Грађани од недавно на "Мапи градилишта" могу да виде ко и шта зида у Новом Саду, али и то где ће, ко и шта зидати ускоро.
Тако се може видети да на месту Кванташке пијаце предузеће Галенс планира да зида "Кеј Гарден Ресиденце", а "Александар гроуп" гради стамбене зграде на месту Неимарових барака на Булевару деспота Стефана. Поменути Галенс је забележен и као будући градитељ на месту некадашњег Бродоградилишта, као и простора Депресије (Лиман IV) на граници Лимана и Телепа где ће нићи њихов стамбени комплекс "Лиман".
Према подацима са "Мапе градилишта" ове две фирме се воде и као градитељи будућих зграда на самом углу Булевара Европе и Цара Душана. Постоји и низ податка о другим инвеститорима на мање атрактивним локацијама, али и информација о томе да се негде нешто планира без података ко ће ту зидати.
Као занимљива локација појављује се простор на углу Булевара Јована Дучића и Булевара кнеза Милоша, који сада користи Градско зеленило. Ту је и простор уз Улицу Браће Поповић где је недавно изменама урабнистичког плана предложено да се зида 16-спратница, затим угао Булевара Европе и Футошке, где се за једну парцелу помињу Дијагонала и опет Галенс, и тако даље...
Ову мапу сређује и води портал Градња.рс, а њихов уредник Игор Цонић рекао је за портал 021 да се мапа односи не само на Нови Сад, него и на Београд, Крагујевац, Ниш и Лозницу, док ће ускоро бити видљиви и подаци за Златибор. Како је објаснио за 021.рс, до сада је идентификовано више од 360 градилишта у Србији, од чега је 250 у Новом Саду и Београду, а идеја је да се мапирају сва градилишта у Србији.
"Мапа је пре свега намењена грађанима који планирају да купе некретнину, како би могли да виде шта све има у понуди или шта ће се и где ускоро зидати. Такође, мапе ће бити корисне и људима из струке, јер ће моћи да виде где могу да понуде своје услуге или производе", објашњва Цонић за 021.рс.
Уредник портала Градња.рс каже да су најажурнији подаци за Нови Сад, са покривеношћу од преко 95 одсто. Објашњава да информације прикупљају са терена, обиласком улица, затим посетама најважнијих и највећих инвеститора у граду, са сајтова, друштвених мрежа, али и ЦЕОП-а (н.а. обједињени систем за издавање грађевинских дозвола) где се могу видети подаци за коју парцелу су издати услови за градњу или друге дозволе.
Игор Цонић за 021.рс додаје да им помажу и грађани које су позвали да им пошаљу информације о градилиштима, што подразумева фотографију градилишта и по могућству фотографију информационе табле са градилишта, односно друге податке које имају о томе шта се негде зида или планира да се гради.
Извор: 021.рс
Нема коментара на овај чланак.
Вама није дозвољено да пишете коментаре. Молим Вас да се пријавите.