СРБИЈА ВОЗ: Додатни попуст на карте купљење за време празникаСрбијавоз саопштио је данас да ће путници за купљене карте током првомајских и ускршњих празника преко апликације или веб странице тог предузећа, поред редовног попуста од пет одсто, добити и додатних 20 одсто на редовне цене.НЕВЕРОВАТНО: Имигрант из Лаоса који се лечи од канцера освојио џекпот од 1,3 милијарде долараЈедан од добитника историјског Пауербол џекпота од 1,3 милијарде долара прошлог месеца је имигрант из ЛаосаСекретар Милошевић доделио уговоре представницима високообразовних институцијаПројектима за развој истраживачке делатности 44 милиона динараСОМБОР: Своје место у „Чигри” добило 25 деце са листе чекањаРеконструкција и проширење постојећих капацитета вртића сомборске Предшколске установе „Вера Гуцуња“ЗЕЛЕНО СВЕТЛО: Прерада воде и у селимаНа недавно одржаној седници Скупштине града Кикинде, донета је одлука о обезбеђивању финансијских средстава за реализацију капиталних инвестиција, мини-постројења за прераду пијаће воде на селима.

ИНЂИЈА: У циглани посао за 60 радника. Ускоро и царинска зона

Фото: Pixabay
Фото: Pixabay

Пробни рад у циглани у Инђији је у току, а рад „пуном паром” најављује се за среду, 15. март. На тај начин ће Циглана Инђија после неколико година наставити рад и запослити нове раднике

Пробни рад у циглани у Инђији је у току, а рад „пуном паром” најављује се за среду, 15. март. На тај начин ће Циглана Инђија после неколико година наставити рад и запослити нове раднике.

Како је за „Дневник” изјавио председник општине Инђија Владимир Гак, с аранђеловачким „Универзумом–Кубушницом” договорена је подела имовине да би се одблокирао рад циглане и да би незапослени дошли до радног места, а претходних месеци у циглани је обављен ремонт производних линија.

"С обзиром на то да циглана из разних разлога већ неколико година не ради, а Јавно предузеће „Иногас” у Инђији њен је сувласник јер има 27,6 одсто удела још по споразуму из 2006–2007. године на име дуговања тадашњег власника том предузећу, договорили смо се да се најзад уради деоба. То значи да одвојимо оно што циглана дугује јавном предузећу, да би остатком власник могао располагати у складу са својом пословном политиком јер је то у интересу обеју страна", рекао је Гак. 

Први човек инђијске општине објашњава да ће локална самоуправа остварити свој интерес јер ће у управну зграду циглане бити смештено ЈП „Комуналац” и још неко јавно предузеће.

"ЈП „Комуналац” сада плаћа кирију за своју маханизацију у Марадику. С друге стране, договор власнику циглане омогућава покретање производње, која би требало да буде једна од најсавременијих у држави и која ће отворити многа радна места. Посао за 60 радника је веома значајан за нашу општину, тим пре што је инђијска циглана била нашироко позната по квалитету и од рада у њој прехрањивао се велики број породица. Није нова инвестиција, али је напорима општинске управе и инвеститора нађено решење да производња у циглани буде поново покренута" објаснио је Гак.

Власник Циглане Инђија је „Универзум–Кубушница”, који је део „Универзум холдинга” из Аранђеловца. Након куповине циглане у Инђији, компанија је уложила два милиона евра у модернизацију процеса производње. Купљене су и роботске руке, које је домаћа фирма „ИЦМ електроник” интегрисала у погоне у Инђији. Реализацијом планираних инвестиција производни капацитет фабрике је значајно повећан, а близина железничке пруге требало је да омогући економичнији транспорт производа у све крајеве земље. Међутим, нерешени имововински односи све су зауставили.

Осим нових радних места у циглани, најављује се и отварање царинске зоне јер је стварање бољих услова за развој инвестиција један од императива општине Инђија.


РОБОТИ ЗАМЕЊУЈУ ТЕЖАК РАДНИЧКИ РАД

У циглани у Инђији аутоматизован је процес транспорта сировог материјала, печења блокова, слагања блокова у вагоне, разлагање с вагона и слагање на палету. Интегрисане су две различите роботске руке. Једна има задатак да скупља сирове блокове с покретне траке и слаже их на вагон, а друга припрема испечене блокове за транспорт. Сваки од тих послова до сада је захтевао укупно двадесет људи по смени, а сваки радник је преносио по неколико тона дневно уз високе температуре. Такав рад сврставан је у категорију тешких послова и било је тешко наћи радну снагу и за једну смену, а камоли за три. Зато је аутоматизација и роботизација производних процеса била једино право решење за Циглану Инђија.

Извор: Дневник

Коментари

Нема коментара на овај чланак.

Вама није дозвољено да пишете коментаре. Молим Вас да се пријавите.

Локалне вести

Andrevlje CEPTOR

SRBIJA DANAS


Последњи коментари

Нема коментара.

Курсна листа

Reset Club

Временска прогноза


Could not get weather data!

е-Обавештења

Региструј се!
Одјава

Ако желите да се одјавите са листе за добијање наших обавештења, упишите код за брисање овде који сте добили на Ваш е-маил.

https://novavojvodina.rs/inner.php/ajax
Молимо сачекајте ...
Неважећа е-маил адреса

Архиве

https://novavojvodina.rs/archive/

Facebook

Вести